Dünyanın önde gelen kripto para borsası Coinbase’den dün yaklaşık olarak 1 milyar dolar değerinde BTC çıkışı oldu!

Whale Alert dün akşam saatlerinde Coinbase’den yüklü miktarda bitcoin çekimi yaşandığını açıkladı. Yapılan transfer 4501 BTC yani 250 milyon dolar değerindeydi. Sabaha karşı TSİ 1-2 arasında ise 13 bin 204 BTC yani 750 milyon doların Coinbase’den başka cüzdanlara taşındığını saptadı. Söz konusu BTC çekme esnasında, 351-391 Bitcoinlik 36 ayrı işlem yapılması dikkat çekti. Transferi gerçekleştiren kişi veya kişiler, gizliliklerini çok iyi korudu. Hatta her işlem için yeni adresler yarattılar.

Ayrıca bu yüksek miktardaki çekim işlemleri, bu ay Coinbase’de görülen ilk büyük işlem değil. 31 Ocak’ta, neredeyse 500 milyon dolar değerinde 15 bin 200 BTC de Coinbase Pro’dan çekilmiştir. Hatta tüm bu işlemlerin üzerine zincirüstü veri platformu CryptoQuant CEO’su Young Ju açıklama yaptı. Buna göre kripto para çekme işlemlerini tezgah üstü borsalardan alım yapan kurumsal şirketlerle alakalı olduğunu düşünüyor. Ve bunun gördüğü en büyük yükseliş sinyali olduğunu söylemişti.

Geçtiğimiz günlerde de MicroStrategy, 1 milyar 30 milyon dolar net gelirini bitcoin için kullanacağını açıklamıştı. Bu sebeple dün gerçekleşen bu işlemlerin MicroStrategy ile ilişkili olabileceği düşünülüyor. MicroStrategy daha önceki bitcoin işlemleri için de CoinBase platformunu tercih etmişti. 

tr_TRTurkish