Bitcoin’i henüz 200 dolar olduğu dönemden bu yana satın alması ile bilinen ünlü yatırımcı Bill Miller, kripto paranın son düşüşünde bir miktar Bitcoin sattığını söyledi.

Miller, CNBC’ye yaptığı açıklamada, teminat tamamlama çağrılarını (margin call) karşılamak için portföyünün küçük bir kısmını satmak durumunda kaldığını belirtti.

Röportaj boyunca Bitcoin şapkası takan yatırımcı, piyasanın içinde bulunduğu durum hakkında ise;

“%80’in üzerinde en az üç düşüş gördüm. Bitcoin’i finansal yıkıma karşı bir sigorta poliçesi olarak satın alıyorum. Henüz kimsenin likit portföyünün en az yüzde 1’ini Bitcoin’e yatırmaması gerektiğine dair iyi bir argüman duymuş değilim.”dedi.

Miller, sözlerinin devamında, Bitcoin’in bu noktadan sonra yüzde 50 daha düşüş yaşaması halinde üzüleceğini ancak şaşırmayacağını ifade etti.

Portföyünün Yarısı Bitcoin

Miller, Ocak ayında Bitcoin fiyatı 42 bin dolar seviyelerindeyken yaptığı açıklamasında portföy değerinin yarısının Bitcoin’den oluştuğunu söylemişti.

New York merkezli varlık yönetim firması Legg Mason’da geçirdiği süre boyunca ün kazanan ve yatırım fonu 1991’den 2005’e kadar üst üste 15 yıl boyunca S&P 500 endeksinden daha iyi performans gösteren Miller; daha önce yaptığı açıklamada da ilk olarak 200 ilâ 300 dolar arası bir fiyattan Bitcoin aldığını duyurmuştu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish