Bir çok yeni kripto para projesinin hayata geçtiği 2020 yılının son günlerinde yeni projeler ile bu trendin hız kesmeden devam edeceği bekleniyor.

Bu yıl çok sayıda yeni ve güvenilir kripto para adından söz ettirdi. Bunlara örnek olarak Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve birkaç diğer kripto para projesi söylenebilir. Buna karşın özellikle son çeyrekte piyasaya çıkması için planlanan diğer önemli projeler de var. İlk olarak ise 3 yıldır beklenen Filecoin’in (FIL) çıkacağı düşünülüyor.

2017 yılında gerçekleştirilen ICO sürecinde Filecoin için yatırımcılardan 257 milyon dolar toplanmıştı. Piyasaya çıkış tarihi ise özellikle yatırımcılar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu.  Filecoin’in piyasaya çıkması için belirlenen tarihin 15 Ekim olacağı düşünülüyor. Yapılan açıklamaya göre ağ 148.888 numaralı blokta yayına alınacak. 

2018 yılından beri geliştirilen Oasis akıllı sözleşme ve gerçek dünya uygulamalarına odaklanarak hareket eden bir ekip olma özelliğine sahip.  Bu proje için 45 milyon dolar fon toplayan Oasis bu yıl bitmeden altcoini piyasaya sürmeyi planlıyor. Aynı zamanda Oasis, Coinbase’in mercek altına aldığı projelerden biri.

Dosya paylaşım protokolü BitTorrent’in tasarlayıcısı olan Bram Cohen’ın oluşturduğu Chia Network çevre dostu kripto para birimi olmasıyla biliniyor.  Coinbase ve Bitstamp gibi önde gelen borsaların listesinde olan Chia Network’un 2020 yılı bitmeden ağa geçiş yapması bekleniyor.

Piyasaya Coda ismiyle çıksa da daha sonra Mina olarak yenilenen proje 2020’nin son çeyreğinde piyasa çıkmaya hazırlanıyor. Yine Coinbase’in radarında olan şirketlerden birisi de Mina Protocol (MINA) bugüne kadar önemli yatırımcılardan 33 milyon 500 bin dolar topladı.

Leave a comment

tr_TRTurkish