Algorand, FIFA’nın 2022 Dünya Kupası için resmi blockchain ortağı oldu. Dünyanın futbol yönetim organı, çeşitli Dünya Kupası olaylarını, görüntülerini ve sanat eserlerini içeren platformu bu ayın sonlarında başlatacak.

2022 Dünya Kupası yaklaştıkça, dünyanın futbol yönetim organı FIFA, futbolla ilgili dijital koleksiyonları sergilemek için bir NFT platformunun başlatıldığını duyurdu. FIFA, yeni platformu FIFA + Collect’i bu ayın sonuna doğru başlatmayı planlıyor. Burada bulunacak NFT’ler, önemli futbol anlarının, görüntülerin öne çıkan noktalarından oluşacak.

Dünya Kupası’ndan unutulmaz anlar da dijital koleksiyon olarak gösterilecek. FIFA+ Collect, Ethereum ve Solana blockchainleri için bir hisse ispatı rakibi olan Algorand blockchaini üzerine inşa edildi.

Algorand, Mayıs 2022’de FIFA ile resmi bir blockchain ortağı oldu. FIFA CBO’su Romy Gai, FIFA+ Collect’in futbol taraftarlarının Dünya Kupası’ndaki anlarını yeniden yaşayabilmeleri ve turnuvadan en sevdikleri oyuncularla etkileşime geçmeleri için yeni yollar sunduğunu söyledi.

Gai, NFT’leri spor çıkartmalarının ve hatıra eşyalarının modern bir versiyonuna benzetti. FIFA yöneticisi, heyecan verici FIFA koleksiyonlarının futbol taraftarlarına FIFA Dünya Kupası’nın bir parçası olma şansı sunduğunu da sözlerine ekledi. Duyuruya göre FIFA, yakın bir zamanda NFT platformunda satışa sunulacak koleksiyonların ayrıntılarını da yayınlayacak.

Ayrıntılar, Dünya Kupası etkinliği sırasında mevcut olan NFT’lerin türüyle ilgili tanıtımları da içerecek. FIFA+ koleksiyonu ayrıca canlı futbol oyunlarını, haberleri, yan ilgi çekici yerleri ve diğer orijinal içerikleri de kullanıcılara sağlayacak.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish