Block One Eski Strateji Yöneticisi Brock Pierce; Bitcoin fiyatının 2022 yılında 200 bin dolara çıkabileceğini öngörüyor.

“Fox Business show Morning with Maria”a programının 29 Aralık tarihindeki programına katılan Pierce; mevcut piyasa durumu, Bitcoin’in altcoinler üzerindeki etkisi, regülasyonlar ve Bitcoin’in geleceğine değindi.

Hükümetlerin aşırı miktarlarda itibari para birimi bastığı ve enflasyonun bu denli arttığı ekonomik durumda; gelecek yıl Bitcoin fiyatının 100 bin dolara ulaşabileceğini hatta 200 bin dolara bile çıkabileceğini söyleyen Pierce; “Gelecek yıl Bitcoin fiyatı 100 bin dolara ulaşırsa şaşırmam. Hatta fiyatın 200 bin dolar bandını geçip daha sonra tekrar düşmesi bile olası bir durum olur.” dedi.

Pierce, iğer kripto paralara göre daha fazla değişken ve düzensiz olan Bitcoin’in; geleneksel finans varlıkları karşısında korunma yöntemi olmadığını ifade etti. Bitcoin’in altın ve gayrimenkule oranla daha yüksek getiri sağladığı için yatırımcıların ilgisini çektiğini söyledi.

Ayrıca Pierce kripto sektörü için gündeme gelen regülasyonlar hakkında konuştu. Senatör Elizabeth Warren’ın sektöre olan sert tutumunu değinen Pierce; Warren ve ekibinin regülasyonlardan önce kripto sektörü hakkında daha fazla araştırma yapması gerektiğini şu sözlerle ifade etti; “Onu bilgilenmeye devam etmesi için destekliyorum. Öğrenmek ve bir fikir oluşturmak için zaman ayırmasına sevindim. Ancak bunu yapmadan önce doğru bilgiye sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.”

Öte yandan Pierce’da Warren gibi Bitcoin servetinin piyasaya erken giren insanlar arasında dağıldığını düşünüyor. Bu durumun Bitcoin’in gelecekteki merkezliği için değişmesi gerektiğini söyledi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish