Grayscale’in Bitcoin reklamı karşılığını verdi.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto, lider kripto para biriminin başarı sağlayabilmesi için oldukça fazla kişi tarafından kullanılması gerektiğini belirtmişti. Bitcoin 20.000 dolar ile rekor kırdığı tarihe ile şu anki durumun kıyaslarsak 12.000 dolarlık fiyatına rağmen günümüzde çok daha iyi bir konuma sahip. Bunun en önemli sebebi ise daha fazla kişinin BTC’yi tanıyor ve biliyor olması olduğunu dile getirdi.

Bu nedene bağlı olarak ana akım medyada yer alan reklamlar ve Bitcoin’in tanıtılması adına yapılan çalışmalar hem fiyat hem de BTC geneli için büyük bir öneme sahip. Dünyanın en büyük kripto para yatırım fonlarından olan Grayscale Investments da geçtiğimiz tarihlerde tam da bu durumun gerçekleşmesini sağladı.

Bitcoin Reklamı, Büyük Getiri Sağladı

CNBC, MSNBC, FOX ve FOX Business gibi ABD’nin önde gelen kanallarında Bitcoin ile ilgili reklam yayınlatan Grayscale, bu reklamın getirisini ise 217 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı ile aldıklarını açıkladı. Grayscale CEO’su Barry Silbert konu hakkında Twitter’dan yaptığı açıklamada, televizyon reklamının hemen ardından 217 milyon dolarlık yatırım aldıklarını doğruladı. Silbert geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında “kripto paraları ana akım kitlelere tanıtacağız” dedi. Yaşananlara bakıldığında bu konuda başarılı olduğu görülüyor. Grayscale’in kripto fonları Temmuz ayının sonlarında rekor bir atış elde etmişti ve bu rekorun tesadüfi olmadığı açıkça görülüyor. Bitcoin’in gün geçtikçe büyümesi ve fiyat artışı, Grayscale’in verdiği reklamlar, yatırımcılarla sektörün lehine sonuçlar veriyor gibi.

Leave a comment

tr_TRTurkish