İşlem izleme botu Whalealerts, bilinmeyen bir cüzdandan Kraken merkezi borsasına 1,25 milyondan fazla Ethereum aktarılmasına ilişkin alarmlar verdi. 

WhaleAlerts’in aktrımın göre, anonim cüzdandan 6 milyar dolar değerinde Ethereum (ETH) transfer edildi. Etherescan blokzinciri gezginindeki her işlemi kontrol edildiğinde; fonların %100’ü Kraken borsasının kendi soğuk cüzdanından aktarılmış.

Eylül ayının başından beri artan fon girişleriyle söz konusu büyük hacim açıklanıyor. Kullanıcılar, piyasadaki güçlü yükseliş eğilimi ve Ethereum’un deflasyonist olması nedeniyle yatırımlarını borsalardan sürekli olarak cüzdanlara çekiyor. 

Yeterli nakit sağlamak için Kraken borsası, piyasa yapıcılar tarafından kullanılacak fonları cüzdanından borsaya aktarıyor. Toplam, mevcut günlük işlem hacmi yaklaşık %40. Eğer bu fonlar satış için kullanılırsa, Ethereum’un fiyatı önemli ölçüde düşebilir.

Borsalar, kullanıcıların varlıklarını saldırıya uğrama veya çalınma riskine sokmadan güvenli bir şekilde saklamak için soğuk cüzdanlar kullanmaktadır. Bir kısmı, anında talep üzerine kullanılmak üzere borsanın sıcak cüzdanlarında kalırken bir kısmı da soğuk cüzdanlar; sürekli olarak ağa bağlı olmayan bir cihazda depolanır. Bu durum fonlara anında erişilememesi karşılığında daha fazla güvenlik sağlar.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish