ABD ’nin Missouri eyaletine bağlı Cool Valley ilinin belediye başkanı Jayson Stewart; 1.500 nüfuslu şehirin her vatandaşına 1.000 dolarlık Bitcoin vermek istiyor.

KSDK’nin haberine göre Bitcoin’i dijital altın olarak nitelendiren Belediye Başkanı; “500 – 1.000 dolara arasında bu şehirdeki her hanenin bir miktar Bitcoin aldığını görmek isterim.” dedi.

ABD ‘li Belediye başkanı, insanlara Bitcoin dağıtmak için bağış yapacak kişilerin olduğunu ve bu kişilerin milyonlarca dolar vermeye hazır olduklarını söyledi.

Bu yıl itibarıyla Bitcoin’i yasal bir ödeme aracı olarak tanıyan El Salvador; devlet ait dijital cüzdanı indiren her vatandaşa karşılıksız 30 dolarlık Bitcoin vermeyi planlıyor. Cool Valley Belediye Başkanı’nın koşulu ise dağıtılan Bitcoinlerin hemen satılmaması;

“Belki bunlar onları beş yıl boyunca tam anlamıyla kullanamayacağınız şekilde (dağıtılır). En büyük endişem, birinin gidip bu Bitcoini araç kredisini ödemek için satması; ve Bitcoin fiyatı yıllar sonra 500.000 dolara çıkınca, yaptıklarına pişman olması.”

Stewart, sadece bağışçılardan gelecek parayı değil aynı zamanda; belediye kasasını kullanma ya da hükümetten bu plan için fonlama alma ihtimalini değerlendiriyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish