Bitcoin traderı  Adam Mancini, Bitcoin’in son zamanlarda rahat bir biçimde yukarı yönlü hareket etmesinin olumlu bir durum olduğunu belirtti. Ayrıca yükselen üçgenin yukarı doğru kıvrılmasının sonrasında 15 bin dolar fiyatının gelebileceğini söyledi.  “Boğa üçgeni” yükseliş hareketinin bir üçgen formu oluşturmasına verilen isim. Ünlü trader Pazartesi’nin ilk saatlerinde BTC kapanışının birkaç yıllık boğa üçgenin 2 bin dolar üzerinde olduğunu dile getirdi.

“15 binden 24 bine!”

Dönemsel yükselişlerden sonra geri çekilme yapan Bitcoin, yükselmenin daha istikrarlı olması için tüm koşulları sağlıyor izlemini verirken Mancini, 15 bin dolar hareketinin gelmesi halinde 24 bin doların hedeflenmesi gerektiğini dile getirdi. Bitcoin’in yukarı doğru hareket etmesinin nedenlerinden biri olarak  ise Çin’deki hisse senetlerinin düşüş yaşaması  gösterildi. BTC’nin hafta sonu durgun bir seyir izlemesi sonrasında çıkışa geçmesi sırasında Çin’deki hisse senedi düşüşleri yatırımcıları şaşırttı.  Hisse senetlerinin düşmesinin en önemli sebebi ise ABD yaptırımlarının ilk olarak Hong Kong lideri Carrie Lam olmak üzere Çin ekonomisi üstünde yoğun bir baskı oluşturması. Ülkede CSI yüzde 0.8, Hang Seng ise yüzde 1’lik çok ciddi düşüşler gördü. Bitcoin’in yükselişindeki tek neden olarak ise Çin’deki düşüşler görülmüyor. ABD’de yaşanan enflasyon da ciddi bir biçimde ekonomiyi tehdit eden unsurlardan biri. JPMorgan stratejisi Mike Wilson, devletin destek paketleri açıklamasının ciddi bir para arzı oluşturduğunu dile getirdi.

Tahvil gitti, altın geldi!

Tahvil alımına olan ilgi sert bir şekilde düşüş yaşadığı için ekonomi şu anda arzın sancılarını yaşıyor. Tahvilin piyasada rakibi olarak görülen altın ise tarihinin en yüksek noktalarına ulaşmaya devam ediyor. Altın son olarak 2 bin dolara ulaşarak 1 Ocak’tan beri yatırımcılarına yüzde 36 kar getirdi.  Bitcoin’in yükselen üçgeni pozitif anlamda kırması Bitcoin’e olan içselleştirmenin de ciddi şekilde arttığına işaret ediyor. Standpoint Research’ten Ronnie Moas, dijital varlığın kripto piyasasında ciddi alımlar gördüğünü ve bunun en büyük sebebinin ise yükselen üçgenin yukarı doğru kırılması olduğunu belirtti. Moas bu durumun Bitcoin’in benimsenmesindeki artışa işaret ettiğini de söyledi. Kırılma stratejisi, bir varlığın fiyatı bir üçgenin üst trend çizgisinin üzerine çıktığında onu satın almak veya fiyatın üçgenin alt trend çizgisinin altına kırılması durumunda da satış yapmak olarak gösterilir

Leave a comment

tr_TRTurkish