ABD Senatosunda uzlaşma sağlanan kripto para tasarısı sayesinde 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin üstüne çıkan Bitcoin; uzun süreden sonra ilk kez 46.000 doların üstünden işlem gördü.

CoinGecko’nun verilerine göre 21 Temmuz’da 29.599 dolara kadar gerileyen Bitcoin; son yedi gün içerisinde neredeyse %16’lık yükseliş göstererek iki ayın en üst seviyesine çıktı. ABD Senatosunda kripto para tasarısının önü dün sağlanan anlama BTC’nin kesilmiş oldu. Ancak Kongrenin gündeminde Bitcoin’in olması fiyata olumlu yansımış gibi görünüyor.

FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, CNBC’de şu konuşmayı gerkleştirdi;  “Piyasalar, kısmen de olsa kripto paraların ciddiye alınıyor olmasına ve Kongre’deki kripto para destekçilerinin sayısı artıyor olmasına tepki veriyor olabilir.” dedi.

CryptoQuant’ın verilerine göre genelde bireysel yatırımcıların FOMO seviyesini ölçmek için Güney Kore Primi Endeksini kullanılır. Buna göre de dün FOMO seviyesi son altı ayın en düşük seviyesine düştü. Öte yandan Coinbase’teki prim seviyesi; kurumsal yatırımcılar tarafında bir hareketliliğe işaret edecek son üç ayın en yüksek seviyesini açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish