ABD Hava Kuvvetleri, “Spaceverse” odaklı bir patent ve marka başvurusunda bulundu. 

Metaverse ve NFT‘ler popülerliğini korumaya devam ederken şimdi ise direkt ABD Hava Kuvvetleri tarafından bir patent ve marka başvurusu yapıldı. Konusu ise “spaceverse” oldu.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine Perşembe günü yapılan bir başvuruya göre; Hava Kuvvetleri Departmanı, “karasal ve uzaysal fiziksel ve dijital gerçeklikleri birleştiren ve sentetik ve simüle edilmiş genişletilmiş veri sağlayan güvenli bir dijital metaverse” olarak tanımlanan “SpaceVerse” kelimesini ticari markalaştırdı.

Bu girişimin ABD Uzay Kuvvetleri ile ilgili olup olmadığı bilinmese de internet sitesinde yapılan açıklamaya göre; girişimin birkaç kurumun bağlantısı ile yapıldığı vurgulanmakta.

Söz konusu girişimin “Hava Kuvvetlerinin ayrı bir projesi” olarak devam edeceği de vurgulanıyor.

Metaverse sonrasında buna benzer yeni trendler geleceği biliniyordu. Spaceverse şimdi resmen ABD Hava Kuvvetlerinin markası haline geldi.

Spaceverse odaklı kripto para projelerinin piyasaya sürülmesi durumunda ise bunların izin alması gerekebilir. ABD Uzay Kuvvetleri ise kısa süre önce kendi araçlarının NFT versiyonlarını piyasaya süreceğini açıklamıştı. ABD Deniz Kuvvetleri ise blockzincir tabanlı lojistik hizmetleri için 1,5 milyon dolarlık anlaşma imzalamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish