ABD kripto para cüzdanlarıyla ilgili regülasyon için Cumhuriyetçi temsilcilerden Hazine bakanına bir mektup gönderildi.

CoinDesk haberine göre, geçtiğimiz çarşamba Warren Davidson (Ohio), Tom Emmer (Minnesota), Ted Budd (Kuzey Karolayna) ve Scott Perry (Pensilvanya) ABD Hazine Bakanı Mnuchin’e mektup gönderdi. 4 Cumhuriyet temsilcisi bu mektupta kişisel cüzdanlarla ilgili yapılacak regülasyon hakkındaki endişelerine değindiler.

Geçtiğimiz aylarda Brian Armstrong kripto para regülasyonu ile ilgili olarak attığı tweetler gündeme bomba gibi düşmüştü. Armstrong bu tweetlerde Trump döneminin bitmeden önce yeni bir regülasyon paketi çıkacağına değinmişti. Bu tweetler piyasaya deprem etkisi yapmış ve birçok dijital varlığın değerinde düşüş olmuştu.

4 Cumhuriyet temsilcisi, ABD halkının bu regülasyonlar ile engelleneceğini ve bunun yanı sıra finansal sistemi korumak için yapılan mücadelenin de bozulacağı hakkında endişelerini aktardılar. Ayrıca bu kadar detaylı veri talebinin cüzdan sahiplerinin gizliliğini tehdit ettiğini bu nedenle kripto para ve geleneksel finans sistemi arasında bir denge kurulması gerektiğini dile getirdiler. Bu tür cüzdan kullanan kişilerin devlet tarafından suçlu sayılabileceği uyarısında da bulundular.

Warren Davidson çevrim içi olarak yaptığı açıklamada Mnuchin kişisel cüzdanlarla ilgili düşüncelerini sundu. Davidson bu tür bir kanun paketi çıkarmanın blockchain ve kripto para teknolojisinden yararlanma konusunda ABD’i kötü etkileyeceğini söyledi. Bu sebeple regülasyonun uygulanmadan önce temsilcilere bilgi verilmesi gerektiğini belirtti.

Daha önce Tom Emmer tarafından da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Joy Clayton’a broker’lar ve aracılar için Finansal Regülasyon Otoritesi’nin yönlendirilmesi hakkında başka bir talep mektubu gönderilmişti.

tr_TRTurkish