Son dönemin büyük tartışma konusu olan sabitkoin hakkında ABD Hazine Bakanlığı bir rapor yayınlayacağını belirti. İddialara göre, şu ana kadar eyalet bazında regüle edilen sabitkoin’ler ve endüstrisi için yeni bir regülasyon planı hazırlanıyor.

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde’ın eleştirdiği sabitkoin’ler için ABD Hazine Bakanlığı’nın yeni bir rapor hazırlamak üzere olduğu iddia ediliyor. Bloomberg’in habere göre, bakanlığın sabitkoin’ler hakkındaki yeni raporu; kripto paraları destekleyen varlıklardan ötürü oluşan nakde çevirme risklerini ön plana çıkaracak. 

Kripto para sektöründe yaşanmakta olan gelişmeler de büyük endişeler raporda dile getirilecek. ABD’deki sabitkoin’ler konusunda daha geniş çerçevede bir regülasyon yapısının oluşturulması için bu raporun bir ön hazırlık olduğu belirtiliyor.

Başta ABD dolarına endeksliler olmak üzere, sabitkoin ‘ler kripto para piyasalarında en çok işlem yapılan varlıklardır. Geleneksel finans uzmanları ve politikacılar; sabitkoin’lerin piyasa manipülasyonu için kullanılan bir araç olduğunu iddia ediyorlar. Öte yandan onları destekleyen varlıklar hakkında da şüphelerini dile getiriyorlar. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish