Bitcoin alım-satım platformu River Financial CEO’su ve kurucu ortağı Alex Leishman; altyapı yasasının Bitcoin endüstrisine ciddi zarar verebileceğini söyledi. 

Senato’dan geçen altyapı kanun tasarısı ülkede ciddi tartışmaya yol açtı. River Financial CEO’su ve kurucu ortağı Alex Leishman; tasarıyla ilgili şirketin web sitesinden sert bir çıkışta yaptı. Alex Leishman, “Geçmişin çöken altyapısını düzeltme adı altında, geleceğin altyapısından çalıyor” yorumunu yaptı.

Kanun tasarısında kripto paralardan vergi alınması, geleceğin altyapısını çalmak olarak nitelendiren Leishman şunları söyledi: Senatörlerin, geçmişin çökmüş altyapısı için ödeme alıyormuş gibi yapıp, geleceğin altyapısından çalmaları hayal kırıklığı yaratıyor. Senato aldığı bu kararla 46 milyon Amerikalının daha iyi şartlara geçmesinin önünde engel olmasının yanında, aynı zamanda yeni milenyumda teknolojiye liderlik yapma şansını da elinde alıyor. Biz Temsilciler Meclisi’ni bu karardan dönmeye çağırıyoruz. Kanun yapıcılar ile her zaman oturup konuşmaya ve mantıklı kanunlar çıkarmaya hazırız.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish