ABD’nin köklü üniversitelerinden biri olan Quincy Üniversitesi, kripto paralar ile bağış kabul etmeye başlayacağını açıkladı.

ABD’nin Illinois eyaletindeki özel olan Quincy Üniversitesi, toplamda 32 kripto para ile gönderilen bağışları kabul edecek.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin(LTC), Tron (TRX), Polygon (MATIC), Dogecoin (DOGE) VE Shiba Inu (SHIB) kabul edilen kripto paralar arasında. Bunun yanı sıra USDT, BUSD, USDC gibi bir çok stablecoin de üniversitenin kabul ettiği kripto paralar arasındadır.

Üniversite yetkilisi Matt Bergman bu konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kripto para endüstrisi hızlı bir büyüme yaşadı. Ayrıca yakın zamanda bu büyümenin sona ereceğini düşünmüyorum. Üniversitemiz her daim öğrencilerini ve onların gelişimlerini desteklemek için bağışçıların işini kolaylaştırmayı amaçlar”

Kripto bağışı kabul eden ilk Amerikan üniversitesi 2014 yılında Puget Sound olmuştu. Daha sonrasında kripto para kabul eden üniversitelerin sayısı da çok hızlı yükseliş gösterdi. Wharton Üniversitesi de Blockchain programı katılımcılarının eğitim ücretlerini Bitcoin ile ödemesine imkan sağlamıştı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish