ABD’li popüler hisse senedi ve kripto para alım satım uygulaması Robinhood; yeni kripto para listeleme konusunda çekimser kalıyor. Ancak rakibi olan platform Public.com ise emin adımlarla ilerliyor.

Public platformunun bugün yaptığı açıklama göre; 10 yeni kriptopara listeledi. Bu 10 yeni kriptopara arasında; Solana, Terra, Uniswap, Avalanche, Chainlink, Polygon, Algorand, SushiSwap, Basic Attention Token, Ren olarak sıralandı.

Public.com’a eklenen 10 yeni kripto para ile platformda yer alan kripto paraların sayısı 21’e çıktı. Robinhood’da ise hâla 7 kripto para var. Ekim ayında, Public.com, kriptopara işlemleri sunma kararı almıştı. İlk etapta 10 kriptopara listelenirken bu sayı kısa süre içerisinde 21’e çıktı.

Robinhood ise platformun Shiba Inu’yu listeleyip listelemeyeceği tartışma konusu. Robinhood, halihazırda Dogecoin’i listeliyor ancak Shiba Inu da listelenmesi için yoğun baskı var. SHIB yatırımcıları, Change.org üzerinde bu konu üzerinde kampanya başlattı. Kampanya geçtiğimiz günlerde 500 bin imzayı aştı. 

Geçtiğimiz günlerde Robinhood CEO’su Vlad Tenev; şirketin finansal sonuçlarını açıkladı. Hemen ardından yapılan konferans görüşmesinde ise yeni bir kriptopara listelemeden önce daha fazla yasal netlik ihtiyacı olduğunu belirtti.

Robinhood’un operasyon yöneticisi Christine Brown, dün katıldığı bir yayında Shiba Inu’yu listeleme konusunda aceleci davranmak istemediklerini vurguladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish