Ağustos ayında sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimleri belli oldu. ICO Analytics, Twitter üzerinden toparladığı verilerle Ağustos’un popüler olan kripto paralarını sıraladı.

Bitcoin Popülerliğini Koruyor

ICO Analytics’in paylaştığı verilere göre, Ağustos ayının popülerlikte ilk sırada yer alan kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu.  Twitter kullanıcıları kripto para birimleriyle ilgili paylaştıkları tweetlerin %12.3’ü Bitcoin’le alakalıydı bu sonuçta BTC’yi  hakkında en çok konuşulan koin konumuna getirdi. Paylaşılan listede Bitcoin’in sonrasında son dönemlerin ilgi gören kripto para birimlerinden Chainlink (LINK) yer alıyor. Geçmiş dönemde 7$’ dan işlem göre LINK Ağustos ayı içerisinde 20$’ a kadar çıkarak popülerliğni yükseltti. Listenin devamı şöyle ilerliyor; üçüncü sırada Ethereum (ETH), dördüncü sırada XPR, beşinci sırada ise USDT yer alıyor. Bu üç kripto para, Ağustos ayında kripto para birimleriyle ilgili atılmış tweetlerin %15.5’inde yer alıyor. 

Yeni Kripto Para Radarı

ICO Analytics  salt bilinen isimlerin yer aldığı bir listeyle sınırlı kalmadı ve yeni koinler içinde bir liste hazırladı.  Hazırlanan bu listede daha az tanınmış, piyasaya yeni girmiş koinler değerlendirilmeye alındı. Araştırma sonucuna göre, yeni koinler arasında en popüler kripto paranın Yearn.finance (YFI) olduğu anlaşıldı.  Bitcoin’in 20 bin dolarlık rekorunu kıran YFI ay geneline bakıldığında atılan tweetlerin %7.8’inde kendine yer buldu. Yearn.finance projesini %7.5 ile OM, %7.3 ile DOT takip etti.

Leave a comment

tr_TRTurkish