AK Parti, kripto para dünyası ile ilişkileri ilerletmeye devam ediyor. AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, küresel kripto borsası ile görüşecek.

Son bir aydır gündemde olan Türkiye kripto para ekosistemi konusu hala konuşulmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı ‘kripto para yasa tasarısı’ ile yapılan açıklama her şeyi başlatmıştı. Açıklama sonrasında kamuoyuna sızdırılan taslak ise kripto para ekosisteminde büyük tartışmalara neden olmuştu.

Kripto para yasa tasarısı taslağını konuşmak üzere ünlü analist Kamile Uyar ve Vuca ekibi twitter üzerinden Mustafa Elitaş’ı ağırlamışlardı. Konuşmanın ardından Elitaş kripto para sektörünün önemli isimlerini Meclis’e çağırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde de AKP tarafından ilk Metaverse toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı’da da yer alan Elitaş kripto para dünyası ile görüşmelerine devam ediyor. Elitaş, bu kez küresel kripto para borsası Binance’ın türk temsilcileri ile görüşeceğini ifade etti.

Bloomberght’nin yaptığı habere göre; AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş perşembe günü (20 Ocak 2022) Binance’ın Türkiye temilcileri ile görüşme gerçekleştirecek. Meclis’te gerçekleşecek görüşmede Binance temsilcilerinin Elitaş’a kanuni düzenlemeler konusunda görüş ve önerilerini sunacağı belirtildi.

Binance Türkiye temsilcilerinin yapacağı sunumla yasa tasarısı taslağını etkileyebileceği düşünülüyor.

Bize Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish