Polygon ve Reddit’in kurucu ortağı olan Alexis Ohanian’ın girişim sermaye şirketi Seven Seven Six; Web 3 sosyal medyasına ve oyun projelerine yatırım yapacak. Bunun için 200 milyon dolarlık ortak bir fon kurdular ve Polygon girişimine yatırım yapılacağı açıkladılar.

Her iki şirketin de kullanıcı verilerinin kendi kontrollerinde olduğu; mahremiyetin esas alındığı adil bir internet dünyasına destek olmayı benimsediklerini açıkladılar.

Alexis Ohanian; “Web 3’ün henüz ilk günlerini yaşadığını düşünüyorum. Oluşturulan girişim, Polygon’nun ölçeklenebilir altyapısı üzerine kurulu oyun öğeleri ve sosyal medya platformlarına odaklanacak.. Seven Seven Six ve Polygon, yeni interneti şekillendirme konusunda önemli bir rol oynayacak”. şeklinde açıklamada yaptı.

Geçtiğimiz günlerde, Solana’nın girişim sermaye kolu Solana Ventures ile Ohanian; Web 3.0 projelerini desteklemek için 100 milyon dolarlık ortak bir yatırım fonu oluşturduklarını açıklamıştı.

2005 yılında Reddit, Alexis Ohanian tarafından kurulmuştu ancak 2010’da ayrıldı. 2014 yılında ise yönetim kurulu başkanı olarak geri döndü. 2020 yılında istifa eden Ohanian, girişim sermayesi fonu Seven Seven Six’i kurdu. 2010’da Coinbase, Instacart, Opendoor, GOAT, Patreon gibi şirketlere çok erken dönemde yatırım yapmak Initialized Cpital’i kurdu. Şimdi ise Alexis Ohanian, Seven Seven Six’te kurucu ve Initialized Capital’da kurucu ortak olarak görevlerine devam ediyor.

Maven 11 Capital’dan Web3 ve DeFi için 120 milyon dolarlık fon!

Blokzinciri ve dijital varlık firması olan Maven 11 Capital; yeniden kripto para odaklı fona 120 milyon dolar topladığını açıkladı.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish