Bitcoin Cash ve XRP için Kasım ve Aralık aylarında iki büyük airdrop geliştirilecek.

Airdroplar kötü ün kazanınca 2019 yılından itibaren piyasada pek hareket olmadı. Ancak Airdroplar dijital para piyasasında daha önce çok popülerdi. DeFi projesinin büyük bir hızla piyasayı canlandırması airdropları tekrardan eski günlerine kavuşturdu.

Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilmiş, merkeziyetsiz kripto para borsası olan Uniswap, çıkardığı UNI tokenı airdrop yoluyla dağıtması kullanıcıların ilgisini artırdı. Bu durumda kripto para meraklılarını yeniden airdrop arayışına sürükledi.

Airdrop aracılığıyla token alırken dikkatli olunmasında fayda var. Örnek vermek gerekirse; ücretsiz olarak coin veya token verilirken kimliklerini gizlemeye çalışmaları şüphe uyandıran bir durum olabilir. Sizden özel anahtarınızı da isteyebilirler fakat bunu kimseyle paylaşmamanız gerekir. Dikkatinizi çeken projeyi derinlemesine araştırın herhangi bir bilgiye ulaşamıyorsanız bu cüzdanları indirmeyin. Özellikle bilmediğiniz yazılımlardan uzak durmanız sizi riskli her durumdan korur. Herkes tarafından bilinen airdroplar sizi olası bir kötü durumdan uzak tutmuş olacaktır.

XRP ve Bitcoin Cash Sahipleri İki Airdrop’u Kaçırmasınlar

Yaklaşan günlerde en popüler airdroplardan ikisi piyasaya sunulacak. Bunlardan biri XRP, diğeri ise Bitcoin Cash sahipleri için gerçekleşecek.

  • 15 Kasım 2020’de Bitcoin ABC Airdrop

Bitcoin Cash destekçisi Roger Ver, 2 Eylül’de yaptığı açıklamada, Bitcoin ABC ve Bitcoin Cash geliştiricisi Amaury Sechet’in 15 Kasım’da yeni bir coin oluşturacağını açıkladı. Ayrıca Roger Ver bu coin’lerin ücretsiz olarak tüm BCH sahiplerine dağıtılacağını söyledi. Bu coin’in nasıl alınacağı ise ilerleyen haftalarda netleşecek gibi görünmekte.

  • 12 Aralık 2020’de XRP Spark Airdrop

Diğer önemli bir airdrop ise XRP sahiplerini için olacak. Flare, kendi Spark token’larını ise 12 Aralık’ta alınacak olan bakiye kayıtlarına göre dağıtacağını bildirdi. Her XRP için 1 adet Spark token’ı verilecek. Airdrop’u destekleyen borsalar arasında Bitrue, Gatehub, Uphold gibi önde gelen isimler var. Cüzdanlardan da Atomic Wallet, Cred Guarda Wallet, Xumm ve Ledger gibi isimler destekleyeceklerini açıkladı. Tarih yaklaştıkça bu listeye daha büyük borsaların ekleneceği düşünülüyor.

Leave a comment

tr_TRTurkish