Bulut tabanlı hizmetler sunan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor genel ekonomiyi değerlendirirken Bitcoin’e yatırım yapmanın altın veya döviz yatırımından daha az riskli olduğunu söyledi.

Microstrategy’nin 425 milyon dolarlık Bitcoin yatırımının nedeni olarak ABD hazine getirilerinin düşmesi gösterildi. Saylor, Hazine getirileri negatif yüzde 10’un da altına düşünce alternatif aramaya başladıklarını söyledi.

Bitcoin mi Altın mı?

100 milyonlarca dolarlık Bitcoin yatırımı yapan MicroStrategy, Bitcoin yatırımı yapan ilk halka açık şirket oldu. İlk olarak 250 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yapan şirket daha sonra 125 milyon dolarlık Bitcoin aldığını ve toplam da tüm rezervinin 425 milyon dolara olduğunu açıkladı.

Saylor’ın “Bitcoin almanın altın almaktan daha az riskli olması” açıklamasından sonra MicroStrategy ve diğer şirket yöneticilerinin Bitcoin yatırımına sıcak baktığı düşünülmekte. Ayrıca gelecek 3-6 ay içinde başka şirketlerin şirketlerin de Bitcoin yatırımı yapmayı düşündüğünü açıkladı.

MicroStrategy Bitcoinlerini Satabilir

Her ne kadar MicroStrategy Bitcoin’e yatırım yapsa da ünlü CEO Bitcoin fanatiği değil. Bitcoin’nin şirket için pozitif etkileri olduğu için bir süre ellerinde tutacaklarını söylerken her an Bitcoin rezervlerini likidite edebileceklerini de ekledi. Şirketin uygun görmesi halinde herhangi bir gün 200 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapabileceklerini söyledi.

tr_TRTurkish