Amazon firması, bir NFT girişimi başlatmak için harekete geçti.

Blockworks’ün haberine göre dünyanın büyük perakende şirketlerinden biri olan Amazon, NFT girişimi başlatmak için hazırlık aşamasında. 

Edinilen bilgiye göre Amazon, bir dijital varlık girişimi başlatıyor ve yakın zamanda bununla ilgili bir gelişmeyi duyurabilir.

Kaynaklardan ikisi, şirketin NFT uygulamalarına ve blockchain tabanlı oyunlara odaklandığına dikkat çekti. 

İddiaya göre Amazon, müşterilerinin blockchain tabanlı oyunlar oynaması sağlayarak ücretsiz bir biçimde NFT kazanmasına olanak sağlamak istiyor. 

Kaynaklar, Amazon’un bu girişiminin henüz geliştirme aşamasında olduğunu belirtti. Şirket, böyle bir girişimi Nisan ayında muhtemelen duyuracak.

Amazon’da hangi yetkilinin NFT girişimine liderlik edeceği ise merak konusu.

Bir başka kaynak, Amazon’un son zamanlarda farklı web3 girişimlerini de araştırmaya başladığını dile getirdi. Hatta şirket, işe alım yaparken sektörle ilgili çeşitli ön koşulları da var.

Amazon Web Services, her ne kadar web3 alanındaki geliştiriciler ve mühendisler için personel alım ilanları açsa da, kripto veya blockchain ile ilgili hamleleriyle tanınmamaktadır. 

Amazon CEO’su Andy Jassy, şirketin NFT satan şirketlere açık olduğunu ve şirketinin genel olarak kripto paralara karşı bir tutum sergilemediğini ifade etmişti.

Üstelik Amazon Web Services, kısa bir süre önce Avalanche blockchain’inin arkasındaki şirket Ava Labs ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Kurulan bu ortaklığın ardından Avalanche ekosisteminin yerel token’ı AVAX’ın değerinde artarak ivme kazanmıştı.

Amazon, konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapmış değil.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish