Geçen hafta Amazon şirketinin içinden, ismi verilmeyen bir kişinin açıklarına göre, şirket Bitcoin ödemelerini kabul etme hazırlıklarında. Bu iddia ile birlikte Bitcoin’in fiyatı da birkaç saat içinde 38 bin doları geçti.

Blue Origin roketiyle uzaya giden Jeff Bezos’un Amazon’un Bitcoin kabul etmeye başlayacağını iddia etti. Geçtiğimiz hafta dijital para ve blokzincir ürün yöneticisi kendi web sitesinden Amazon’un bu adımını duyursa da sadece medyada ses getirmişti. Ancak Londra merkezli ekonomi gazetesi City A.M’in iddiası Bitcoin fiyatının 38 bin dolar üzerine çıkmasına neden oldu.

Gazetenin ismini vermediği Amazon çalışanının verdiği bilgilere göre; şirketin bir blokzincir ve dijital paralar konusunda deneyimli bir yöneticiyi işe almaktan daha büyük planları mevcut. Bu sene sonuna kadar Bitcoin ile olan ödemeler kabul edilmeye başlanacak. Ayrıca Amazon’un sadece Bitcoin kabul etmekle de kalmayacağını;  sistemin oturmasıyla beraber diğer kripto paraların da geleceğini söyledi.

Söz konusu kişi iddialarını sürdürdü ve tüm sistem  oturdukdan sonra Amazon’un asıl planına geçeceğini söyledi. Buna göre kendi Amazon token’ını çıkaracak. Kripto para ödemelerinin kabul edilmesinden yaklaşık 1 yıl sonra faaliyete geçecek olan bu plana göre  kullanıcılar sadakat sistemiyle birlikte token da kazanabilecek.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish