Teknolojinin büyük isimlerinden Amazon blockchain ağında havacılık, sağlık ve telekom sektörleri için tedarik zinciri çözümleri üzerinde çalışmaya başladı.

Hindistan merkezli BT Tech Mahindra, gelecek 12-18 ay içerisinde Amazon Managed Blockchain üzerinde birbirinden farklı olan blockchain çözümleri geliştirmeyi ve kullanmayı hedefliyor. Mahindra Group’un yan kuruluşu olan Ttech Mahindra, havacılık, telekom ve sağlık sektörlerine blockchain çözümleri sunmak üzere çalışırken, bankacılık ve finansal hizmetler, imalat, petrol ve gaz müşterileri adına da projelerini sürdürmeye devam edecek.  Küresel salgın döneminde iş hayatının sürekliliğini sağlayabilmek için tedarik zincirini iyileştirmeyi odağına alan şirket, tedarik zincirini desteklemek için havacılık alanında da blockchain teknolojisinden faydalanmayı planlıyor.

Şirket, bunun dışında Telekom sektöründeki donanım satıcılarının tedarik zincirinde daha fazla görünürlük sağlamalarına yardımcı olacak çözümler hazırlayacak. Sağlık sektörü, Tech Mahindra’nın blockchain çözümüyle kişisel koruyucu ekipman, yüz maskeleri ve dezenfektanlar tıbbi ürünlerin sahte olanlarını tespit edebilecek.

Leave a comment

tr_TRTurkish