E- Ticaret ve teknoloji devi olan Amazon’dan kripto para hamlesi geldi! İnternet ekonomisindeki sistemi yeniden yazacak proje ise Meksika’da gerçekleştirecek.

Son zamanlarda Amazon’un yayınladığı iş ilanlarında önemli detaylar göze çarpıyordu. Amazon’a ait proje resmi bir şekilde açıklanmasa da platform bu yeniliğin Prime müşterileri için bir sadakat programı olacağını açıkladı.

Şirket, yeni ödeme ürünü olarak projesi için bir ilanı yayınladı. İlana göre bu proje müşterilerin nakit paralarını dijital paraya çevrilmesine olanak sağlayacak. Ayrıca Prime Video gibi hizmetleri çevrim içi olarak satın alma imkanları olacak. Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) departmanı, ürünün ilk olarak Meksika pazarına sunulacağını açıkladı.

Amazon paylaştığı diğer ilanlarda her seviyeden yazılım mühendisleri arıyor. Buna göre projenin gelişmekte olan ülke pazarlarında da işlem göreceği düşünülüyor. Ancak DEP departmanı ve Amazon konuyla ilgili tüm soruları ise cevapsız bıraktı. Ayrıca firmanın 8 yıldır web temelli oyununda kullanılan Amazon Coin ile ilgisi olup olmadığı netlik kazanmadı. 

tr_TRTurkish