Birçok alanda yapay zekaya (AI) yer veren dünyaca ünlü Amazon firması, lojistik ve ürün teslimatlarında da AI kullanımına başvurdu.

Tüm teknoloji şirketlerinin çokça kullandığı yapay zeka, şimdi de elektronik ticaret firması Amazon‘un faaliyetlerinde kullanılmaya başlandı. Amazon, ürün ve müşteri arasında kolaylık sağlamak için yapay zeka teknolojisine başvurdu. Firma yapay zekayı kullanarak teslimat hızını artırmayı amaçlıyor.

Amazon firması, yapay zekayı genellikle haritalama ve rota planlama gibi ulaşım ve hava yolu faktörlerinde kullanıyor. Buna ek olarak Stefano Perego, bu teknolojinin, müşterilerin Amazon‘da arama yaparken istedikleri ürünleri bulmalarına yardımcı olduğunu kaydetti.

Amazon, hızlı teslimatta yapay zekadan faydalanıyor mu?

Amazon‘un stoklarını geliştirmek için yapay zekaya öncelik verdiğini belirtti.

Ünlü firmanın şu anda uzak yerlerde ikamet eden müşteri için ürün gönderimi yapmak yerine, oluşturmayı planladığı depolar üzerinden ürünlerin teslimatını yapmayı hedefliyor. Fakat bu hedef doğrultusunda ürün talebini öngörmek ve en uygun envanter yerleşimini belirlemek konusunda da yapay zekaya duyulan ihtiyaç ortaya çıkıyor. 

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish