Dünyanın en büyük zincir sinema salonu olan AMC, Amerika’da Dogecoin ve Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimleriyle dijital hediye kartları satmaya başladı.

AMC’nin CEO’su Adam Aron, söz konusu gelişmeyi şu şekilde açıkladı; “Dogecoin hayranları için büyük haber! Çevrim içi olarak kripto para ödemelerini kabul etmek için çalışmaya devam ederken artık Dogecoin ve diğer kripto paralarla BitPay Wallet’ı kullanacak. Böylece AMC dijital hediye kartları satın alabilirsiniz. Websitemizde, mobil uygulamamızda ve sinema salonlarımızda geçerlidir.” dedi. Söz konusu hediye kartlarının değeri 200 dolara kadar çıkıyor.

Geçtiğimiz ağustos ayında Aron, Bitcoin kabulüne başlayacaklar duyurmuştu. Bu konuda devam eden çalışmaların yıl sonunda tamamlanması ve sinema salonu zincirinin bilet satışlarını kripto para birimleriyle de yapılması planlanıyor.

ABD’de 600’e yakın salonu bulunan şirketin, yurt dışında da 335 bölgede faaliyet gösteriyor. En popüler kripto paralardan olan DOGE, düne göre %5.5’lik artışla 0.25 dolardan işlem görmeye başladı.

Dün de ünlü giyim markası PacSun, BitPay aracılığı ile Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto paraları kabul etmeye başladığını duyurdu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish