Dünyanın en büyük sinema zinciri AMC; kripto paralarla bilet satışına başladı. AMC şirket’nin CEO’su Adam Aron; Twitter’dan kripto para satışlarının çevrimiçi işlemlerin şimdiden %14’ünü oluşturduğunu belirtti. Ayrıca ödeme aracı olarak Dogecoin’in de sırada olduğunu açıkladı.

Sinama zinciri AMC Bitcoin’in ağustos ayında Ethereum’u ise eylül ayında diğer kripto paraları ödemelerde kabul edeceğini açıklayan AMC şirketi; kripto para ile ödemeyi resmen yürürlüğe soktu. Aron şahsi Twitter hesabından Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödemelerin yapılmaya başlandığını açıkladı.

Şimdiden çevrimiçi işlemlerin %14’üne ulaştığı bilgisini veren Aron; Dogecoin’in de yakında diğer kripto paralara ekleneceğini açıkladı. Aron geçtiğimiz haftalarda Twitter hesabı üzerinden “Dogecoin kabul edip etmeme” anketi düzenlemişti. 100 binden fazla kişi katılmış ve çoğunluk olumlu yönde oy kullanmıştı. 

Elon Musk da ankete katılmış ve attığı mesajla da desteğini gösterdi. Ancak AMC, geçtiğimiz ay Dogecoin’in dahil olduğu bazı kripto paralarla hediye kartı alınabilme özelliği başlatmıştı.

Dogecoin ile ödeme kabul edeceği düşünülen AMC’ye bir süredir Shiba Inu topluluğundan da baskılar başladı. Aron’ın son tweet’inin altında da birçok kullanıcı “Shiba Inu’yu da kabul edin” tweet’leri dikkat çekti.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish