Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin haziran ayı raporunda; ”Bitcoin’in 100 bin dolara çıkma olasılığı 20 bine düşmesinden daha fazla.” dedi. Ayrıca şu anki trendin de yukarıya doğru olduğunu belirtti. McGlone, “Bitcoin güçlü ilerleme için tüm özelliklere sahip.” açıklamasında bulundu.

Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, kişisel Twitter hesabından yaptığı yorumda, Bitcoin’in şu ana kadar yukarı gidişat için gereken işaretleri gösterdiğini şu sözlerle belirtti; “Bitcoin’in bir sonraki durağı 20 bin dolar mı, 100 bin dolar mı? Trend yukarı gidiyor. Bu sene, tüm özellikler Bitcoin’i yukarı gidişatı için gösteriyor. Boğa sezonunda bir düşüş yaşadık ve dibi 30 bin dolarda gördük. 2020 yılında arz azaldı, talep ve benimsenme ise artıyor.”

Ünlü analist, 12 Haziran’da Bitcoin’in yukarı yönlü hareket ihtimalinin olduğunu belirtmiş ve arzın azalmasıyla beraber, geçmiş hareketlerin de tekrarlanması durumunda Bitcoin’in yukarı gitme ihtimalinin yüksek olduğunu açıklamıştı. McGlone, 9 Haziran tarihinde sert düşüş ile ilgili olarak; ”Bu noktadan itibaren 40 bin dolar, 20 bin dolardan daha olası görülüyor.” yorumunda bulunmuştu.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish