30 bin dolar seviyesinde direnen Bitcoin, bu hafta yükselişe geçerek 40 bin doları aştı. Fairlead Strategies şirketi kurucusu ve analist Katie Stockton Bitcoin’in yükselişi için 51 bin dolar seviyesi çok uzak değil dedi.

Küresel finans piyasaları araştırma şirketi Fairlead Strategies kurucusu ve analist Katie Stockton; eğer Bitcoin 43 bin dolar direncini kırarsa 51 bin dolar yolunun net şekilde açılacağını düşündüğünü söyledi. Bitcoin’in 44 bin 600 dolar seviyesinde bir dirençle karşılaşabileceğini; ancak bu rakamın zaten 200 günlük hareketli ortalama olduğunu belirtti. 

Stockton; “Bitcoin uzun vadeli yükseliş trendinde, 30 bin dolar desteğinde tutunmayı başardı. Ancak daha da önemlisi, Bitcoin ve Ethereum’un 50 günlük hareketli ortalamalarını aştılar. Bu durum da kısa vadede pozitif bir momentum yaratıyor” şeklinde ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Amazon, 2021 sonunda Bitcoin kabul etmeye başlayacak haberi; Bitcoin’in 40 bin doların üzerine çıkmasına yardımcı olmuştu. Şirket bu haberi resmen yalanladıktan sonra Bitcoin 37 bin dolara düşmüştü. Ancak bu düşüşe rağmen Bitcoin, tekrardan 40 bin dolar seviyelerine çıktı.

Daha önce Stockton, death cross’ların kimseyi yanıltmaması gerektiğini; ve bu oluşumun bazen düşüşlerin en alt seviyelerinde de meydana gelebileceğini belirtti. 

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish