Kripto paralar hakkında yayınlar yapan popüler kripto para kanalı Coin Bureau sunucu, son zamanlarda gündem de olan çevrimiçi video oyunu Axie Infinity’nin (AXS), bu yıl gözleri üzerine çeken yükselişine değindi. 

Ünlü analistin son zamanlarda yayınladığı bir videosunda NFT pazarına ev sahipliği yapan; oyna-kazan (P2E) oyununun şu anda P2E alanına hakim olduğunu söyledi. Kripto paraların P2E (oyna-kazanın) geleceği olduğunu söyledi.

Ayrıca, sürdürülebilir P2E (oyna-kazan) ekosistemi oluşturmak çok önemli bir oldudur ve şu ana kadar bunu başaran tek kripto projesi ise Axie Infinity’dir. Bu nedenle sadece Axie Infinity; aylık iki milyonun üzerinde kullanıcıyı bir araya getirdi. Artmaya da devam etmektedir. 

AXS, bu yıl önemli bir artış göstererek 1 Ocak’taki 0,53 dolardan 134,73$’a yükseldi. Oyun altcoin’in şaşırtıcı yükselişinden sonra da Guy, AXS’in tekrardan yükseleceğini düşünüyor. Axie Infinity’nin güncellemeleri AXS’i tüm zamanların en yüksek seviyelerinde çıkardı. 

Öte yandan bu durum, Axie Infinity’nin piyasa değerinin oldukça büyük. Bu da fiyatını yükseltmek için öncekinden çok daha fazla para alacağı anlamına gelmekte; ve AXS paydaşları çok güzel AXS ödüller kazanıyor. Bazılarının satıyor olması çok da muhtemel.

Ayrıca Guy, bir projenin uzun vadeli uygulanabilirliğini sağlamak için jetonları nasıl kilitlediğini ve serbest bıraktığını ifade eden; Axie’nin hak kazanma programının etkisinden bahsetti.

Ünlü analist söz konusu coin için şu açıklamada bulundu; “İyi haber şu ki, satış baskısındaki bu artış; AXS için çok fazla talep yaratan Axie Infinity’nin sürekli benimsenmesiyle dengeleniyor. Biraz şansla, AXS kripto boğa piyasası bitmeden 2 kat daha yapacak.”

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish