Aşılırsa Boğa Piyasasındayız”

Uzun süren durgunluk  ve konsolidasyon sonrası, Bitcoin bu hafta başı güçlü bir geri dönüş süreci yaşamaya başladı. Önde gelen kripto para birimi şimdi 9.500 doların üzerinde işlem görüyor ve olağan rakamlar yaklaşık olarak yüzde 15’lik bir artış olacağını işaret ediyor. Bitcoin, kritik bir bölgenin altında yer alıyor ve analistler BTC’nin bu bölgeyi  destek olarak tekrar geri kazanmayı başarırsa hızla yükselebileceğini belirtiyorlar.

Herkesin şu an için tüm dikkati 10.500 dolarda!  “Bu seviye kırılırsa uzun vadeli boğa piyasası başlar”

 Analistler, 10.500 doların Bitcoin için en önemli fiyat seviyelerinden biri olduğunu belirttiler.  Yukarıda da görüldüğü gibi, bu seviyenin yakınındaki fiyatlar geçtiğimiz sene süresince birçok ralli sırasında Bitcoin’i reddetti.  10.500 dolar, 2019 yılının son zamanlarında görülen “Çin pompasının” tepesine işaret ederken, bu yılın başlarında izlenen rallinin tepesine de göz kırptı. Bu fiyat aynı zamanda bir dizi kritik düşüş sergileyen Bitcoin grafik oluşumunun geçersiz duruma geleceği ve BTC’nin ivmesinin yukarı doğru yükselmesi için yer bıraktığı bir noktadır. 

Popüler bir analist bu seviye hakkında şunları söyledi:

“BTC patlamaya çok yakın. 10.500 doların üzerinde kırılma iki yıldan fazla süren simetrik bir üçgeni, 11 ay genişleyen takozu, 8 aylık yatay direnci kırar.”

Bitcoin 10.500 Doları Aşabilir mi? Bir Engel Var…

Seviyenin ne kadar önemli olduğu dikkate alındığında, analistlerin Bitcoin’in 10.500 doların üzerine çıkabilmesi durumunda güçlü bir yükseliş görülmesinin ve bunu takip edebileceğini söylemesinin şaşırtıcı olmaması gerekir. Fundstrat Global Advisors’tan Robert Sluymer kısa süre önce bu seviyenin önemi hakkında yorum yaptı ve aşılması durumunda boğa eğiliminin piyasada hakim olacağını dile getirdi. Bitcoin 10.500 dolar seviyesini geçmesinin kolay olmayacağı açık bir şekilde görülüyor.  Bitfinex’in BTC/USD pazarından gelen sipariş defteri verileri, şu an için 10.000.-10.300 dolar civarında satış tarafı siparişlerinde bir birleşim olduğunu gösteriyor. Bu sebeple analistlere göre, BTC 10.500 dolar seviyesinde zorlu bir mücadele verebilir. 

Leave a comment

tr_TRTurkish