Dijital varlık bankası olan ABD merkezli Anchorage; kurumsal yatırımcı etkileşimini artırabilmek için kripto para tabanlı lending ve borrowing (borç alma-borç verme) ürünleri üzerinde çalışmalar yapıyor.


Anchorage, BankProv katkısıyla yeni ETH tabanlı ürününü duyurdu. Eski ismi The Provident Bank olan ABD’li banka, yatırımcıların ETH teminatı ile borçlanmalarına izin verecek. Yani ETH teminatı ile ABD doları borçlanabilecektir. Daha önce Silvergate Bank, BTC teminatı ile ABD doları kredisi hizmeti sunmakta. Anchorage de benzer bir partnerlik ile ETH tabanlı kredi hizmetini aktive etmiş durumda.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan bankanın CEO’su Diogo Monica; geleneksel bankalarla yapılan iş birliklerinin Anchorage için önemli olduğunu söyledi. Aynı zamanda da müşteri tabanını genişletme noktasında önemli bir adım olduğunu vurguladı. ETH tabanlı çalışmaların zamanla yerine oturacağını ve yatırımcıların BTC ile ilgili endişelerinin azalmaya başladığını söyledi. Ayrıca bu durumun yakın zamanda ETH için de geçerli olmasını beklediğini açıkladı. Halihazırda DeFi tabanlı uygulamalar üzerinden gerçekleşen BTC ve ETH teminatlı krediler için her geçen gün seçenekler artıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish