Girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz, kripto paranın  düzenli bir şekilde büyüme ivmesi gösteren dönemini inceledi.

Şirket kripto paralar arasında sosyal medya geliştiriciler, fiyatlar ve girişimlerdeki geçmiş dönem büyümenin gelecekte yatırımcılar için avantajlı olacak bir kripto  dönemi anlamına gelebileceğini belirtti.  ABD merkezli şirket, 15 Mayıs tarihinde kripto paraları üç dönem sırasında, 2010, 2013 ve 2017’de analiz ettiği  raporunu yayınladı.  Şirkete göre 2010 yılından günümüze yıllık bileşik büyüme oranları, (CAGR) tüm bu kilit metriklerde “değişken fakat sürekli bir büyüme” gösteriyor.

Raporda “2017 dönemi, ödemeler, finans, oyun, altyapı ve web uygulamaları dahil çok geniş alanlarda düzinelerce heyecan verici projenin ortaya çıkışına sahne oldu.” diye belirtildi.

Andreessen Horowitz  son zamanlarda öne sürülen yenilikçi fikirlerin “ dördüncü bir kripto dönemi” ortaya çıkarma potansiyeline sahip olduğunu ve bu dönemde Bitcoin (BTC) fiyatının yükseliş göstermesi ile birlikte sosyal medya, geliştiriciler ve girişim faaliyetlerinde de benzer bir artış görülebileceğini belirtti.  Kripto dönemleri kaotik bir  görüntü verse de, uzun vadede yeni fikir, kod, proje ve girişimcilerin,  yazılım inovasyonunu temel etmenlerinin süreğen olarak üretilmesini sağladılar. Teknoloji uzmanları ve girişimciler, gelecek yıllarda kriptoyu ileri taşımaya devam edecekler.

Leave a comment

tr_TRTurkish