Ankara’da gerçekleşen operasyonda çok sayıda madencilik cihazına el konuldu.

Ülkemizde kripto para birimlerine artan ilgiyle birlikte madencilik faaliyetlerinde de büyük bir artış yaşandı. Türkiye’de ise kripto para madenciliği yapmak yasal olsa da, bu madencilik sırasında kullanılan cihazların ülkeye yasal yollarla getirilmesi büyük bir önem arz etmektedir. Aksi takdirde yapılan operasyonlarda çok sayıda cihaza el konulmaktadır. 

Son olarak ise Ankara’da yapılan bir operasyonda çok sayıda kripto para madencilik ekipmanına el konuldu. Ankara İl Jandarma Komutanlığı yasa dışı yollarla Türkiye’ye getirildiği tespit edilen elektronik cihazlar ile  kripto para madenciliği yapan yerlere operasyon düzenledi.

Ayaş ilçesinde bir mahallede yapılan operasyonda; Türkiye’ye kaçak yollarla getirildiği tespit edilen 17 adet bilgisayara, 114 adet ekran kartına, 19 adet güç kaynağına el konuldu. Jandarma söz konusu cihazlara el koyarken, M.S adlı şahıs hakkında ise soruşturma başlatıldı.

Kripto para madenciliğinde kullanılan ekran kartlarının fiyatlarının el yakması yatırımcıları kaçakçılığa yönlendirmekte. Madencilik için ekran kartı almak isteyen yatırımcıların ise tek bir ekran kartı için 30.000 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish