Apple, AppleGPT’de test aşamasına geçti

Apple, son zamanlarda OpenAI’yi yakalamak için yapay zekâ araçlarına ağırlık vermiş durumda.

Apple, OpenAI gibi büyük şirketlere meydan okumak amacıyla AppleGPT’yi test ettiğini açıkladı.

Habere göre, Apple yapay zekâ araçları üzerinde çalışmaları sürdürürken yapmış olduğu teknolojiyi tüketicilere sunmak için henüz bir strateji belirlemiş değil.

Edindiğimiz bilgilere göre şirketin, yapay zekâ tabanlı sistemler oluşturmak adına kendi çerçevesini oluşturmuş durumda. Apple, mühendislerin “Apple GPT” adıyla isimlendirdiği bir sohbet robot hizmeti de oluşturdu.

Son zamanlarda Apple‘ın yapay zekâ konusunda büyük çaba göstermektedir.

İlginizi çekebilir: Telegram CEO’su, Toncoin Hakkında Neler Söyledi?

Apple, diğer şirketlerin izinden mi gidiyor?

OpenAI’nin ChatGPT, Microsoft’un Bing AI’yi, Google Bard’ın ve piyasada yer almasının ardından Apple, bu teknolojiyle ilgili bir çalışma oluşturma konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı. 

Apple’ın yapay zekâ ürünü olan Siri de son zamanlarda önemli bir yenilik ortaya çıkarmadı. Şirket böylelikle Siri’yi geliştirmek için yeni özellikleri de tanıttı. Yıl içerisinde mobil cihazlarda otomatik düzeltmenin sağlanabileceği bir sürümün piyasaya ortaya atılması bekleniyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz mayıs ayı içerisinde yaptığı açıklamada, yapay zekâ teknolojisinin büyük bir potansiyel oluşturmasına karşın, halen üstesinden gelinmesi gereken bazı sorunlar içerdiğini dile getirdi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

tr_TRTurkish