Geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin bahşiş özelliği bulunan Damus uygulamasına Göz dağı veren Apple, şimdi de Bitcoin cüzdan uygulaması Zeus‘un son versiyonunu reddetti.

Apple, Lightning Network özelliği bulunan Bitcoin cüzdan uygulaması Zeus’un son güncelleme versiyonunu onaylamadı.

Apple’dan Zeus’a gönderilen uyarı metninde, uygulamanın sanal para transferini kolaylaştırdığı fakat gönderimin yasal bir finansal kurum tarafından yapılmadığı ifade edildi:

“Bu sorunu çözmek için, kripto para borsası özelliklerine sahip olan uygulamanın, gerekli lisanslara ve izinlere sahip olduğunuzu kanıtlayan belgeleri bize gönderiniz”

Üstelik Zeus, kripto para borsası işlevi taşımıyor. Ek olarak bu tarz platformlara ait olan özelliklere de sahip değil ve yalnızca ödeme kolaylığı imkanı sunuyor.

Tether CTO’su: Anlaşması kolay olur

USDT ihraççısı firma olan Tether’in CTO’su Paolo Ardoino da konu hakkında sessizliğini bozdu. Ardoino, Zeus’un borsalar gibi saklama özelliği olmaması sebebiyle sorun yaşamayacağını düşündüğünü belirtti:

“Saklama özelliği olmaması ve ürünün sadece bir yazılım ara yüzü olması anlaşmayı kolaylaştıracaktır”

Diğer yandan Zeus uygulamasının bir önceki versiyonunun da Apple App Store’da hala indirilebilir durumda olduğu görülüyor.

Bildiğimiz üzere birkaç gün önce de, şirketin bir başka Bitcoin odaklı uygulama olan Damus’a uyarı göndermişti. Firma, Damus’taki Bitcoin bahşiş özelliğinin Apple’ın uygulama içi kurallarına uymadığını dile getirmişti.

Damus ise verdiği cevapta, bahşiş özelliğinin kullanıcının isteğine bağlı olduğunu ve bu özellikle bir ürün satışı yapılmadığını açıkladı.

WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayınız.

tr_TRTurkish