Son zamanlarda kurumsal yatırımların artması ile konumunu güçlendiren Bitcoin için olası bir Apple yatırımının etkileri değerlendirildi.

Toroso Investments potföy yöneticisi Dan Weiskopf kaleme alınan bir yazıda Apple’ın Bitcoin’e yatırım yapması gerektiğini savundu. Bu iddia yakın zamanda Bitcoin rezervlerini arttıran MicroStrategy’nin CEO’sundan destek gördü.

Weiskopf, olası bir Bitcoin yatırımının her iki taraf için de kazançlı olacağını belirtti. Apple bu yatırım ile yeni hissedarların dikkatini çekebilecek. Bitcoin ise ana akımdan gelen böyle bir destek ile benimsenme yolunda önemli bir adım atmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir raporda Apple, 2 trilyon dolarlık piyasa değeri ile ABD’nin en değerli şirketleri arasında zirveye yerleşmişti. Bitcoin ise bu listedeki en değerli 18. şirketten daha yüksek piyasa değerine sahip. Bu da Bitcoin’i ABD’nin çok değerli şirketlerinden daha değerli hale getiriyor.  Bu durumda teknoloji devinin Bitcoin’ e yatırım yapması Bitcoin’i daha üst sıralara taşıyacaktır.

Bu yıl içerisinde Bitcoin iki önemli kurumsal yatırımcı kazanmıştı: MicroStrategy ve Square.

MicroStrategy CEO’su Michela Saylor, Twitter hesabından bu iş birliğini desteklediğini belirtti. Dan Weiskopf tarafından kaleme alınan yazıyı Twitter hesabında paylaşan Salyor, Apple’ın Bitcoin’i Apple Pay’e entegre etmesi durumunda 100 milyar dolardan fazla gelir elde edebileceğini belirtti.

Leave a comment

tr_TRTurkish