Meta’nın CEO’su olan Mark Zuckerberg, Apple’ın çok konuşulan yeni VR gözlüğü Apple Vision Pro‘yu değerlendirdi. Yeni VR gözlüğünün Zuckerberg‘ü pek etkilemediği ortaya çıktı.

Meta, sanal ve artırılmış gerçeklik (VR/AR) alanında öncü olmaya devam ederken, Apple’ın metaverse pazarına girmesi, sektörde merak ve endişelerin artmasına sebep oldu. 

Apple, yakın zamanda her yıl düzenlediği etkinliklerden birine daha imza attı. Teknoloji şirketi etkinlikte, uzun süredir merakla beklenen Apple Vision Pro isimli VR gözlüğünü tanıttı. 

Vision Pro’nun resmi olarak piyasada yer almasıyla birlikte, Mark Zuckerberg‘in Meta CEO’su olarak Apple’ın VR gözlüğünün oluşturduğu rekabet konusundaki gözlemleri hakkında ise birtakım spekülasyonlar ortaya atıldı.

Apple Vision Pro, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’ü ikna edemedi

The Verge tarafından takip edilen bir toplantı sırasında Zuckerberg, Vision Pro‘nun teknik özelliklerine verdiği tepkiyi tartıştı. Apple’ın sunduğu ürünle ilgili merakını dile getiren Zuckerberg, Vision Pro’yu henüz bizzat deneyimleme şansı olmadığını belirtti. CEO, Meta ekiplerinin yasaların ve fiziğin getirdiği sınırlamaları zaten keşfettiğini ve üzerinde kafa yorduğunu açıklayarak Apple’ın çözümlerinin tamamen çığır açıcı olmadığını dile getirdi.

Ayrıca Meta CEO’su Mark Zuckerberg, VR gözlüğünün yüksek hesaplama yetenekleri ve tasarımı açısından çok maliyetli olduğuna dikkat çekti. Zuckerberg, Apple’ın daha yüksek çözünürlüklü bir ekran tercih ettiğini, bunun da maliyet ve enerji tüketiminde yedi kat artışa yol açtığını ve nihayetinde kablolu bağlantı ve pil kullanımını gerektirdiğini belirtti.

Mark Zuckerberg, ayrıca Apple ve Meta tarafından benimsenen farklı felsefi bakış açılarına değinerek değerlerindeki ve kapsayıcı hedeflerindeki farklılıklara değindi. Bu tartışma sırasında Zuckerberg, WWDC açılış sunumu sırasında hiç bahsedilmeyen metaverse kavramını da irdeledi.

Bizleri WebsitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
https://t.me/kriptoblogu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın.

tr_TRTurkish