Telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Iphone, Tap to Pay özelliğini kripto para ödemelerine entegre edeceğini açıkladı. Dokun ve Öde özelliği NFC ile telefonlardan temassız ödeme gerçekleşmesi planlanıyor.

Yakında piyasaya sürülecek Dokun ve Öde özelliği ile temassız kredi kartları, banka kartları ve dijital cüzdanlarla işlem gerçekleştirilebilecek. Coinbase Kart ve Crypto.com Visa Kart gibi dijital cüzdan kartları kullanan kullanıcılar, bu özellik ile kripto para işlemlerini kolaylıkla yapabilecek. Apple aynı zamanda bu yıl ek ödeme platformlarının ve uygulamalarının da sisteme ekleneceğini açıkladı.

Uzmanlar Apple Pay’in büyük olasılıkla doğrudan BTC yoluyla mal ve hizmet satın almasına izin vermeyeceğini düşünüyor. Sadece işlem yapılabilecek tutarın işlem esnasında dolara dönüştürülmesi ile gerçekleşme ihtimali olduğu düşünülüyor.

Apple yeni gelecek özellik hakkında şunları söylüyor;

“Iphone’un Dokun ve Öde özelliği, American Express, Discover, Mastercard ve Visa dahil önde gelen ödeme ağlarında temassız olarak kredi ve banka kartlarıyla çalışacak.”

Apple CEO’su Tim Cook Kasım 2021’de Apple ürünlerinin satışı için kripto ödeme seçeneğini kabul etmek gibi bir planı olmadığını vurgulamıştı. Ancak Cook’un bireysel olarak kripto para satın aldığı da biliniyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish