Bitcoin ile birlikte diğer kripto paralarda yaşanan artış, dijital fonlara da yansıdı. Aralık ortasından bu yana kripto para fonları, en büyük girişleri gördü. Bitcoin ise 98 milyon dolarlık girişle liderliği bırakmadı. 

Özellikle kurumsal firmaların tercihi kripto para fonlarında bu hafta ciddi bir yatırım girdileri gözüktü. Her hafta dijital varlık fonlarındaki giriş ve çıkışları raporlayan Avrupa’nın en büyük dijital fon yönetim şirketi CoinShares ise 25 Mart günü biten haftayla ilgili önemli veriler paylaştı.

Ethereum’da Haftalar Sonra Artıya Geçiş 

Bitcoin’e bu hafta 97.8 milyon dolarlık girdi oldu. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum odaklı fonlarda ise haftalar sonra artıya geçildi. Ethereum fonlarına bu hafta 10.2 milyon dolarlık para girdi. Ayrıca Ethereum’da ay başından bu yana yaşanan fon çıkışı da bu haftaki yükselişle 28.8 milyon dolara düştü.

Solana’ya İlgi Büyük

Solana geçen sene yaptığı büyük fiyat hareketiyle inanılmaz bir yükseliş gerçekleştirmişti. Böylece Kurumsal firmaların ilgisini çekmeye başlayan fonlardan birisi oldu. 25 Mart günü biten haftada Solana dijital fonları tam 87.1 milyon dolarlık yatırım aldı ve Bitcoin’in ardından 2. sıraya geçti. 

“Girişler Avrupa kaynaklı”

CoinShares şirketi geçen haftaki raporunda; fon çıkışlarının Kuzey Amerika bölgesi kaynaklı olduğunu belirtmişti. Rusya-Ukrayna savaşının fon çıkışlarında büyük etki sahibi olduğu detayı da belirtilmekteydi. Raporda bu haftaki para girişlerinin %76’sının Avrupa merkezli olduğu belirtildi. 147 milyon dolarlık para Avrupa’dan, 45 milyon dolar ise Amerika kıtalarından geldi.

Dijital fonlar arasında en çok tercih edilen kripto para ise Bitcoin. En büyük kripto paranın fonlarında şu anda 38 milyar dolarlık para bulunuyor. Ethereum da 13 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish