Teksas Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu; eyalete bağlı olan tüm bankaların varlıkları arasında kripto para saklamasına izin verdi.

10 Haziran tarihinde yapılan açıklamada, bankaların uyguladığı standart risk değerlendirmeleri kripto para saklama hizmeti sağlamak için yeterli olduğu belirtildi. Açıklamada, “Bankanın sunacağı sanal para saklama hizmetleri, bankanın uzmanlığına, risk iştahına ve iş modeline bağlı olacak. Örneğin banka, müşterilerinin kendi sanal para birimleri üzerinde doğrudan kontrolü olacak. Ayrıca müşterinin bu sanal para birimiyle ilişkili özel anahtarlarının kopyalarını saklayabilecek. Alternatif olarak banka, müşterinin sanal para birimini doğrudan bankanın kontrolüne devredeceği bir hizmet;  müşteri adına banka tarafından tutulan yeni özel anahtarlar oluşturabilir.” şeklinde öneriler yer aldı.

ABD’de federal bankacılık regülatörü OCC, bankaların kripto para saklama hizmeti vermelerine geçen yıl olumlu yaklaşmıştı. Amerika’da  bazı eyaletler, kripto paraya sıcak yaklaşımları ile göze çarpıyor. Bunlardan birisi de halihazırda çok sayıda Bitcoin madencilik tesisine ev sahipliği yapan Teksas eyaletidir.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish