Avustralya kripto para ATM sayısında dünya çapında üçüncü sıraya yükseldi. 2023’ün ilk gününden bu yana Avustralya’da, 16 adet civarında kripto ATM kurdu. Bununla birlikte Avustralya’daki ATM rakamları toplamda 234’e ulaştı.

Böylelikle, Kripto piyasasına uzun süredir hâkim olan ayı sezonuna rağmen Avustralya, kripto ATM kurulumlarında dünya çapında hakimiyetini sürdürmeye devam ediyor. Her ne kadar kripto piyasası uzun bir süredir düşüşlerle ve olumsuz olaylar meydana gelse de kripto piyasasındaki artış hız kesmeden devam ediyor. Bununla birlikte ülkelerde kurulan kripto ATM’ler de bu benimsemelerin bir parçası olarak olarak gösteriliyor. Avustralya 2023’ün ilk günlerinde küresel çapta ilk 4’te yer alıyordu. O zamandan beri Avustralya 16 kripto para ATM’si daha kurdu. 

Yayınlanan verilere göre Avustralya’da şu anda toplamda 234 kripto ATM’si mevcut. Bu rakam ile birlikte ise Avustralya, küresel çapta kripto ATM rakamlarına göre üçüncü sırada yer alıyor. İlk iki sırayı ise ABD ve Kanada yer alıyor. Üstelik, Avustralya, son üç hafta içerisinde 222 kripto ATM’ye sahip olan İspanya’dan daha iyi bir performans göstermeyi başardı.

Bilindiği üzere Avustralya’da, yalnızca 2022 yılında 99 adet kripto para ATM kuruldu. 1 Ocak tarihinden itibaren de ülkede 16 kripto ATM daha kuruldu. Bu süreçte ise İspanya, toplamda 4 adet kripto ATM’sine veda etti. Küresel olarak beşinci sırada yer El Salvador’da ise yeni yılın başından bu yana tek bir kripto ATM dahi kurulmadı.  

Genel olarak, Avustralya‘nın yanı sıra İspanya ve El Salvador’un kripto ATM rakamları, ABD’deki kripto ATM’lerinin çok aşağısında kalıyor.

Öte yandan şu anda dünya çapında toplamda 80 ülkede ort.38,434 adet kripto para ATM’si mevcut. Küresel çapta ATM sayısı bakımından birinci sırada yer alan ABD, dünyadaki 30 binin üzerinde kripto ATM’sine ev sahipliği yapıyor. 

Son olarak haberlerimizi Web sitemizdenInstagramFacebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

tr_TRTurkish