NFT’ye dayalı oyun olan AxieInfinity, B Serisi fonlama turunda 150 milyon dolarlık yatırım alarak değerini; 3 milyar dolara çıkardı. AxieInfinity’nin token’ı olan AXS, bir kaç günde %100’den fazla artışla dün itibariyle; tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Teknoloji ve kripto para firmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleştirilen; B Serisi finans turunda NFT oyunu AxieInfinity’nin geliştiricisine 3 Milyar dolar değer verildi.

The Information tarafından Pazartesi günü yayınlanan habere göre, Blokzinciri özellikli oyna-kazan oyunu Axie Infinity, B Serisi sermaye turunda toplam 3 milyar dolar değerleme ile yaklaşık 150 milyon dolar değer kazandı. The Information’a göre Andreessen Horowitz, finansman turuna liderlik ediyor.

Oyuncuları ödüllendirmek için NFT kullanan canavarlarla savaşma oyunu; eylül ayında 220,32 milyon dolar değerinde 64,933.71 ethereum (ETH) kazandı. Veri merkezi Axie World’ün paylaştığına göre, bu ağustos ayında 342 milyon dolarlık rekor seviyedeydi.

AxieInfinity, geçen çeyreğe göre 48 kat artarak 782 milyon dolar gelir elde etti. Sky Mavis tarafından 2018 yılında piyasaya sürülen AxieInfinity; bu yılın üçüncü çeyreğinin başlarında Bitcoin ve DeFi’nin oyun ve NFT’lere sıcak para çekmesiyle gündeme oturdu.

Oyun Brezilya, Filipinler, Venezuela ve Vietnam gibi ülkelerde önemli bir gelir kaynağı haline geldi. Filipinler’de çok popüler hale geldiği  hükümet, Axie oyuncularını vergilendirme planlarını dile getirdi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish