Bitcoin vadeli işlem borsası Bakkt, resmi Twitter hesabından yaptığı bir açıklamayla yeni bir rekor kırdığını duyurdu.

MicroStrategy’nin yüklü Bitcoin yatırımını duyurması ve Tether’da yaşanan son gelişmelerin ardından Bitcoin’in fiyatında yukarı yönlü bir hareket görüldü.  Spot piyasasında yaşanan bu hareketliliğin etkileri vadeli işlem piyasasında da hissedildi. New York Menkul Kıymetler Borsası’da işlem gören Bakkt platformu yeni bir rekor elde ettiğini duyurdu. Vadeli Bitcoin borsası olan Bakkt, bir günde 200 milyona ulaşan yaklaşık 16 bin sözleşme ile %36’lık bir artış yakaladı.

Bakkt Resmi Twitter Hesabından Rekorunu Duyurdu

200 Milyon Dolarlık Bakkt Rekoru

Bakkt yönetiminin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre Bitcoin yatırımcıları bir gün içinde 15 bin 955 tane sözleşme açtı. Fiziki olarak teslimatı yapılacak olan bu sözleşmeler ile Bakkt 28 Temmuz’da duyurduğu 11.509 sözleşmenin ardından kendi rekorunu tazelemiş oldu.

Temmuz ayında yeni bir rekor kıran Bakkt, Ağustos ayının sonunda 147 milyon dolarlık hacme ulaşmıştı. Fakat güncel 200 milyon dolarlık hacmiyle borsa eski rekoruna %36 fark atmış oldu. Ayrıca 200 milyon dolarlık bu hacim Bakkt’ın Eylül ayı genelindeki günlük ortalama hacminin iki katına denk geliyor. Amerika Birlişik Devletleri’ndeki ilk tam düzenlemeli kripto para borsalarından biri olması ve New York Menkul Kıymtler Borsası ile ilişkileri dikkatleri Bakkt üzerinde topluyor. Söz konusu Bitcoin olunca “fiziki teslimat” soru işaretleri uyandırabilir ama bu sözleşmelerin farkı teslimatın nakitle değil Bitcoin ile yapılmasıdır.

Leave a comment

tr_TRTurkish