Halka açılmayı planlayan Bitcoin alım-satım platformu Bakkt, 2025 yılına kadar kripto paraların piyasa değerinin 3 trilyon dolar olacağını öngördü.

Bakkt, özel amaçlı satın alma şirketi Victory Park Capital ile ortaklık kurmayı hedeflediği için kripto paraların geleceğine yönelik bir araştırmaya başlamıştı. Bakkt’ın sahibi  Jeffrey Sprecher aynı zamanda Intercontinental Exchange ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nın da sahibi. Yapılan basın açıklamasında ise bu ortaklığının değerinin 2.1 milyar dolara ulaşabileceği bilgisi verildi.

Ayrıca özellikle 2020 yılında fiyatların artması sebebiyle uzmanlar, finans yöneticileri ve yatırımcılar kripto paralar konusunda olumlu düşünceleri olduğu yorumu yapıldı.

Bakkt, mart ayında Bitcoin ve diğer kripto paralar için bir aplikasyon çıkaracağını açıkladı. Açıklamalara göre kullanıcıların bu uygulamayla kripto paralarını daha iyi yönetebileceği gibi kişilerarası ödemelerinde çok daha hızlı ve kolay olacağını yönünde. Son olarak bu uygulamayı kullanan kişilerin ödül kazanacağı da söyleniyor.

tr_TRTurkish