Balina olarak bilinen seçkin kripto para yatırımcı grubu, kripto para fiyatı 9.500 dolar dolaylarında seyrederken Bitcoin’de milyonlarca doları hareket ettiriyor.

 Bitcoin balinaları 73,5 milyon dolarlık BTC’yi taşıdı! “ Satış dalgası olabilir”

Büyük kripto işlemlerinin izleyicisi Whale Alert son 24 saat içerisinde yaklaşık 73,5 milyon dolar değerinde toplam 7,762 BTC olmak üzere dört büyük işlem tespit etti. Yapılan işlemlerden biri, potansiyel olarak piyasada BTC’lerini satabilecek bir balinaya ait gibi görünüyor.  Balina, kripto borsası Binance’e 1,750 milyon dolarlık 1.850 BTC gönderimi yaptı. Diğer işlemler borsalar arası ya da kripto ticareti ve saklama platformlarından bilinmeyen cüzdanlara taşınan kriptoyu temsil ediyor.

  • 10,5 milyon dolar değerindeki 1.099 BTC  bilinmeyen cüzdandan OKEx’e aktarıldı.
  • 28,2 milyon dolar değerindeki 2.963 BTC Binance’den Xapo’ya aktarıldı.
  • 17,5 milyon dolar değerindeki 1.850 BTC Xapo’dan bilinmeyen cüzdanlara aktarıldı.
  • 17,5 milyon dolar değerindeki 1.850 BTC Xapo’dan bilinmeyen cüzdanlara aktarıldı.

Bitcoin balinalarının sayısı, 2017 yılı sonundan bu yana görülmeyen seviyelerde.

Kripto analiz firması Glassnode’den yeni sayılar geldi. Bitcoin balinalarının sayısı, lider kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ ın üstüne çıktığı dönemden bile daha fazla.  

Glassnode konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

“2020’deki dalgalı piyasa hareketlerine rağmen, Bitcoin balinalarının sayısı ocak ayından bu yana sürekli olarak artıyor ve mevcut 1882 kurum en az 1.000 BTC tutuyor. Belki daha ilginç bir şekilde, bu balinaları ilk gördüğümüzde Mart 2016, Bitcoin’in hala 420 doların altında olduğu zamandı”

Balina Sayısının Artması Bitcoin’de Yükselişin Habercisi mi?

Artış gösteren balina sayısı, önemli yatırımcı sınıfının Bitcoin’de fazlalaştığına işaret etse de BTC 10.000 doları aşmaya çalışırken piyasalardaki genel düşünce negatif yönlü kalıyor. Glassnode konuya yönelik açıklamalarına şunları ekledi.

“Duygu endeksi haftanın en büyük düşüşünü gördü ve büyük ölçüde Perşembe günü Bitcoin’in fiyat düşüşüne bağlı olarak 19 puan düştü. Tasarruf davranışı 11 puan artarken, daha fazla BTC kar durumundan düştüğü için yatırımcı hissi darbe aldı.”

Leave a comment

tr_TRTurkish