Son yapılan araştırmalara göre Ethereum (ETH) balinaları en çok bu üç metaverse projesine yatırım yapıyor.

Bitcoin ve genel olarak kripto para evreni, toparlanma belirtileri göstermeye başladı. Öte yandan yeni verilere göre Ethereum balinalarını en çok oyun tokenlerini biriktirmekle ilgilendiklerini göstermekte.

Zincir üstü veriler, günümüzdeki en büyük Ethereum balinalarının tamamıyla tüm oyun jetonları arasında metaverse projesi olan Decentraland’ı (MANA) satın aldıklarını gösteriyor.

WhaleStats ortaya koyduğu en son rakamlara göre; ortalama olarak her MANA balinası son yedi gün içinde yaklaşık olarak 74.320 dolar. Ayrıca balinalar, işlem başına ortalama 27.333 dolar civarında bir tutar olan Sandbox’a (SAND) güç sağlayan sanal oyun coinini biriktiriyor.

Üçüncü olarak Ethereum balina alımı başına ortalama; 26.339 dolar ile oyun ekosistemi simgesi Gala (GALA) yer almakta.

Her üç kripto para da son günlerde kripto piyasalarının geri kalanıyla birlikte; son derece volatil fiyat hareketleri yaşıyor. Yazı kaleme alındığı sırada, MANA 4,91 dolar civarında, Sandbox ise 7,31 dolardan işlem görüyor. GALA da aynı zaman diliminde 0,69 dolardan işlem görmektedir.

Ethereum balinalarının geçen haftadan yatırım yaptıkları ilk 10 altcoine bakıldığında; ortalama olarak 796.476 dolarlık satın alma miktarı en çok Ehtereum. Ortalama 725,782 dolar satın alma tutarıyla FTX Token (FTT) geliyor.

Bu, ortalama 159.868 dolarlık satın alma miktarıyla sabitkoin olan USD Coin (USDC) takip ediyor.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

tr_TRTurkish