Grayscale Investment yönetimi altındaki BCH Trust varlıklarının (AUM) değeri yüksek çatallanma ihtimali yüzünden hızlı bir düşüş yaşadı.

Verilere bakıldığında, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’ın çatlalanmadan önceki son blok madenciliğinden sorumlu olduğunu gösteriyor. Madenciler BCHN blok zincirinde neredeyse 30 blok çıkarırken, Bitcoin ABC veya BCHA için bakıldığında herhangi bir hareketlenme görülmüyor.

Bu çatallanma aslında Coinbase kuralı olarak adlandırılan kavramı uygulama kararından dolayı yaşandı. Bu sebeple BCHA’nın lider geliştiricisi Amaury Sechet tarafından yönetilen geliştirme fonuna %8’i aktarılacaktı ancak  diğer madenciler bunun gerekli olmadığını savundu. Blok zincirinin geliştirirken ya da finanse ederken madencilik vergisi gereksiz bulunuyor.

Bitcoin Cash, kasım ayında 300 milyon dolar civarında işlem gördü. Her ne kadar Grayscale, tüm BCHG’ye eklese de, yönetim altındaki varlıkların değeri düştü. Büyük bir düşüş olsa da kripto para sisteminde çok kötü bir haber olarak görülmüyor çünkü sular durulduğunda Bitcoin çatallanmasının değerinde toparlanma olabilir. Dijital para dünyasında bu tarz dalgalanmalar sıklıkla görülmektedir. 

tr_TRTurkish