Son dönemde popüler olan Metaverse evrenine birçok kurum ve kuruluş ilgiyle yaklaşıyor. Beşiktaş Belediyesi’nden de Metaverse açıklaması geldi. Beşiktaş Metaverse Project ile Metaverse evrenine giriş yapıyor.

Beşiktaş Belediyesi, resmi web sitesi üzerinden Metaverse Project’i duyurdu. Bu projeyle birlikte belediye, metaverse evreni için geri dönüşüm kutuları geliştiriyor.

Beşiktaş Belediyesi’nin sayfasında yapılan açıklamasında yaşanabilir bir çevre için Metaverse evreninde farkındalık yaratmak amacıyla harekete geçtiklerini belirtti.

Daha önce çevre adına yaptıkları projelerden de bahseden Beşiktaş Belediyesi açıklamasında şunlara yer verdi;

“En son Dönüştür Kazan projesiyle Beşiktaş halkını geri dönüşüme yönlendiren belediyemiz, Beşiktaş Metasaver Project ile Metaverse evreni için geri dönüşüm kutuları geliştiriyor. Bu projedeki nihai amacımız; atıklar konusuna dikkat çekmek ve temiz bir çevre bilinci oluşturmak.”

Projenin bir sonraki aşaması hakkında ise enerji tüketimine sebep olan ve çevreye zarar veren e-postalar, fotoğraflar ve dosyalar gibi dijital atıklar için de çözümler üretmek olduğu belirtildi.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!

Leave a comment

tr_TRTurkish